Żywy Dawca Nerki Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus WUM
Żywy Dawca NerkiKlinika Chirurgii Ogólnej i TransplantacyjnejSzpital Kliniczny Dzieciątka Jezus WUM

Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus WUM jest od wielu lat najaktywniejszym ośrodkiem transplantacyjnym w Polsce. 

W Klinice wykonywane są procedury przeszczepiania nerek, wątrób, trzustek i wysp trzustkowych.

Od wielu lat Klinika specjalizuje się równiez w przeszczepianiu nerek od żywych dawców i jest najbardziej doświadczonym ośrodkiem w tym zakresie w kraju.

Klinika jest realizatorem Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej w zakresie przeszczepiania nerek od żywych dawców.

W klinice powstał interdyscyplinarny zespół specjalistów różnych dziedzin medycyny specjalizujący się w przeszczepianiu nerek od dawców rodzinnych od momentu kwalifikacji, poprzez procedurę pobrania i przeszczepienia nerki, aż do opieki nad dawcą po zabiegu.

Szeroki program opieki nad żywym dawcą obejmujący okres > 10 lat po donacji pozwala na zapewninie pacjentom poczucia bezpieczeństwa.

10 lutego 2015 roku zespół naszej Kliniki przeprowadził pierwszy w Polsce zabieg przeszczepienia nerek w systemie wymiany par, tzw. przeszczepienie krzyżowe.

Kontakt

Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus WUM

Telefon: +48 608 644 409

Fax: +(48) 22 502 21 88

E-mail: aleksandra.koordynacja@onet.pl

Ostatnie aktualności

 

Współpraca z RISK made in Warsaw

Sesja HAPPY RED zorganizowana przez RISK made in Warsaw - kolektyw projektantek mody założony przez Antoninę Samecką i Klarę Kowtun, do których w 2015 roku dołączyła wspólniczka - Dorota Sajewicz - która do przeszczepienia nerki od dawcy zmarłego w okresie przeddializacyjnym została zakwalifikowana przed dr Jolantę Gozdowską z Kliniki Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych WUM. Dzięki współpracy z dziewczynami, 10 złotych

https://www.facebook.com/riskmadeinwarsaw/?fref=ts

W 2016 roku przeprowadziliśmy w naszej Klinice 14 zabiegów przeszczepienia nerki od żywego dawcy.

 

W 2015 roku 22 zabiegów przeszczepienia nerki od dawców żywych

Dnia 2 października Minister Zdrowia wręczył odznaczenia "Zasłużony Dawca Przeszczepu", przyznawane żywym dawcom nerki. Odznaczeni zostali "nasi" dawcy między innymi: Pani Klaudia Skierska i Magdalena Woźniczka.

Gratulujemy!

Serial " Lekarze" w promocji przeszczepiania nerek od żywych dawców.

W studiu Dzień Dobry TVN prof. dr hab. n. med. Artura Kwiatkowski i aktor, Wojciech Mecwaldowski opowiadają o przeszczepieniach krzyżowych

Prof. dr hab. n. med. Artur Kwiatkowski, dr n. med. Rafał Kieszek oraz dr n. med. Michał Wszoła wspierają realizację serialu jako konsultanci. 

Wiadomości Polsat o przeszczepieniach krzyżowych:

www.facebook.com/photo.php?v=4456520028052

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Rafał Kieszek